Z jakich usług zewnętrznych korzystają polscy przedsiębiorcy

3 lata ago admin Możliwość komentowania Z jakich usług zewnętrznych korzystają polscy przedsiębiorcy została wyłączona

Zapytaliśmy kilku przedsiębiorców korzystających z usług zewnętrznych doradców, w jakich kwestiach potrzebowali oni pomocy w ostatnim czasie. Ich odpowiedzi pozwoliły nam lepiej uświadomić sobie znaną od dawna prawdę: sprawne funkcjonowanie firmy nie jest możliwe bez sięgania po pomoc prawdziwych specjalistów.

  • Ostatnio miałem bardzo duże problemy związane z księgowością. – przyznaje Janusz, który jest właścicielem niewielkiego sklepu z oświetleniem i zatrudnia kilkoro pracowników. – Jeden ze sprzedawców zrobił poważny błąd w wystawionej klientowi fakturze, przez co wisiała nad nami groźba poważnych problemów skarbowych. Na szczęście księgowa z biura podatkowego z którym współpracujemy już od wielu lat, poradziła sobie z tym kłopotem perfekcyjnie! Bez niej prawdopodobnie nie poradzilibyśmy sobie zbyt dobrze…

Z innego rodzaju usług skorzystał Robert, prowadzących dopiero co wchodzący na rynek start up specjalizujących się w tworzeniu aplikacji mobilnych. Szukał on porady związanej ze zdobycie dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.

  • Nie miałem pojęcia od czego powinien zacząć. Znajomi polecili mi, bym udał się z tym problemem do firmy doradczej, która ma na pewno olbrzymie doświadczenie w rozwiązywaniu kwestii podobnego typu. Zdecydowałem się na skorzystanie z usług firmy – volante.pl i absolutnie tego nie żałuję! Wraz z doradcą stworzyliśmy niezwykle dokładny plan finansowy oraz dowiedziałem się, jakie dokumenty muszę złożyć do poszczególnych instytucji, by mieć szansę zawalczyć o dofinansowanie. Nie muszę chyba dodawać, że oczywiście udało mi się zdobyć niezbędną sumę?

Natomiast Magdalena, właścicielka księgarni, zmuszona została do skorzystania z usług prawnych.

  • Wolę unikać sytuacji, kiedy konflikty z niesłownymi kontrahentami przenoszą się na drogę sądową, jednak w ostatnim przypadku okazało się to nieuniknione, bo należności urosły do naprawdę dużych rozmiarów… Na szczęście z pomocą mojej pani adwokat oszczędziłam sobie sporej ilości nerwów oraz odzyskałam pieniądze.