Wymogi stawiane załodze statków podczas rejsów po morzu środziemnym

2 lata ago admin Możliwość komentowania Wymogi stawiane załodze statków podczas rejsów po morzu środziemnym została wyłączona

 

Czy wiesz jak załoga wycieczkowców pasażerskich przygotowywana jest do obsługi gości podczas rejsów po morzu śródziemnym? Oczekujemy wysokich standardów, pragniemy czuć, że ktoś się o nas troszczy, dlatego też linie żeglugowe muszą bardzo skrupulatnie szkolić członków załogi. Jak potwierdza https://www.podrozeirejsy.pl/ ubiegając się o posadę na pokładzie wycieczkowca należy przejść przez stosowny kurs.

 

1777988(15)

 

Tyczy się to wszystkich członków załogi – niezależnie od zajmowanego stanowiska. Profesjonalista powinien zawsze umieć odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania pasażerów, czyli między innymi te dotyczące:

  • atrakcji i kosztów korzystania z nich
  • wyżywienia
  • bezpieczeństwa i formalności
  • kwestii noclegowych.

 

Podczas rejsów na morzu śródziemnym pasażerów czeka wiele atrakcji, na statku.1719987(18)
Podczas rejsów na morzu śródziemnym pasażerów czeka wiele atrakcji.

 

Warto również wiedzieć, że załogi podczas rejsów po morzu śródziemnych muszą na bieżąco orientować się o aktualnej lokalizacji. Ich obowiązkiem jest także zachowanie wszelkich standardów dotyczących sposobu rozmowy z podróżnym. Muszą biegle porozumiewać się w co najmniej dwóch językach. W niektórych ofertach znajdziemy również możliwość podróżowania z polskim pilotem, choć oczywiście nie jest to standardem.

 


Czy jako pasażerowie mamy obowiązek stawiać załodze wymogi?
Rejsy po morzu śródziemnym to dla podróżujących duży stres i obawa. Możemy więc wymagać tego, aby członkowie załogi zawsze rzetelnie utwierdzali nas w przekonaniu o naszym bezpieczeństwie. Warto jednak pamiętać, że na pokładach statków panuje niepisana zasada mówiąca o tym, że wszystkie przebywające na nich podróżnicy są równi, dlatego i naszym obowiązkiem jest zachowanie wszelkich zasad kultury.