W jaki sposób firma pozyskać może wiarygodnego inwestora

3 lata ago admin Możliwość komentowania W jaki sposób firma pozyskać może wiarygodnego inwestora została wyłączona

Firmy pragnące się efektywnie rozwijać oraz poszerzyć swoje pola działania, mogą w pewnym momencie wyrazić chęć współpracy z inwestorem: finansowym, albo strategicznym. Jednak przedsiębiorstwo nie zawsze potrafi sobie samodzielnie poradzić z tą kwestią. W wielu sytuacjach sięga więc po profesjonalną pomoc podmiotu specjalizującego się w tego typu poradach.

Jednym z nich jest to biuro doradztwa biznesowego –  volante.pl/tag/pozyskanie-inwestora. Pracujący w nim specjaliści mają spore doświadczenie w przekazywaniu porad niezbędnych w procesie pozyskania inwestora.

Jakiego rodzaju inwestorów może pozyskać przedsiębiorstwo?

Jeśli chodzi o inwestorów finansowych, można wśród nich wyróżnić przede wszystkim fundusze Privat Equity oraz Venture Capital. Ich głównym celem jest uzyskanie z zainwestowanego kapitału jak największej stopy zwrotu. Horyzont inwestycji tego typu wynosi średnio od 3 do 5 lat.

Natomiast inwestorzy strategiczni to zazwyczaj firma działająca w podobnej branży co cel inwestycji. W odróżnieniu od inwestorów finansowych, horyzont inwestycyjny w przypadku tego typu inwestycji jest właściwie nieograniczony. Celem spółki będącej inwestorem jest bowiem osiągnięcie korzyści w jak największej skali oraz ustalenie długoterminowej strategii rozwoju.

Dzięki pomocy doradcy, przedsiębiorstwo może wybrać najlepiej rokującego inwestora, z którym współpraca okaże się niezwykle owocna dla obu stron działań inwestycyjnych. Doświadczeni doradcy są w stanie ustalić jak najbardziej efektywną strategię czynności tego typu.