Rejestrator rozmów – niezbędne narzędzie dla dziennikarza

2 lata ago admin Możliwość komentowania Rejestrator rozmów – niezbędne narzędzie dla dziennikarza została wyłączona

 

Praca dziennikarza, niezależnie do tego, czy zajmuje się polityką, sportem czy gospodarką w dużej mierze, a może i głownie opiera się na rozmowach. A co za tym idzie niezbędnym narzędziem w pracy jest dobry i skuteczny rejestrator rozmów. – Nie wyobrażam sobie pracy bez tego urządzenia – mówi Karolina Walczak, dziennikarka zajmująca się polityką społeczną. Sama poleca aplikacje z firmy https://www.alfavox.pl/alfa-recorder-rejestrator , ale jak dodaje, jej koledzy używają bardzo różnych rejestratorów rozmów. Ważne, by sprzęt był niezawodny, a rejestracja rozmowy odbywała się w dobrej jakości.

 

 Jaki rejestrator rozmów może się przydać dziennikarzowi podczas rozmowy?11549932_960_720(1)
Jaki rejestrator rozmów może się przydać dziennikarzowi?

Jaki rejestrator rozmów może się przydać dziennikarzowi?
Zacznijmy od tego, że zasadniczo mamy dwa typy urządzeń nagrywających. Rejestrator rozmów służący tylko do tego, tak zwany dyktafon. Może być w wersji analogowej, dziś już praktycznie nieużywanej, lub cyfrowej. Cyfrowy rejestrator rozmów zapisuje dźwięki w postaci plików, zwykle w formacie mp3 oraz w innych popularnych formatach, co ułatwia ich późniejszą obróbkę oraz pozwala na wygodną pracę z materiałem, na przykład montaż.

 


Rejestrator rozmów w telefonie służy do tego, by narywać prowadzone przez dany aparat rozmowy,. W zależności do opcji możemy nagrywać wszystkie połączenia, albo tylko rozmowy wychodzące lub przychodzące. To ważne narzędzie dla dziennikarza, który często używa telefonu do zbierania opinii, przeprowadzania wywiadów czy próśb o komentarz do bieżących wydarzeń. Rejestrator rozmów w telefonie ma zwykle postać aplikacji – są dostępne zarówno proste aplikacje darmowe, jak i wersje płatne posiadające rozbudowany szereg opcji. Z oczywistych względów dziennikarzom rekomendujemy aplikacje płatne, bo rejestrator rozmów w tym zawodzie musi być naprawdę pewny i niezawodny, zbyt wiele jest do stracenia. Musi być też odporny na zewnętrzne włamania.