Reguły obowiązujące w modzie biznesowej

3 lata ago admin Możliwość komentowania Reguły obowiązujące w modzie biznesowej została wyłączona

Prowadzenie własnego biznesu powinniśmy przede wszystkim rozpocząć od zmiany naszego wizerunku. Powszechnym błędem jest nawiązywanie kontaktów zawodowych nie dbając o własną prezencję i wygląd.

Co można zyskać zmieniając własny wizerunek?

(A) Poprawa własnej stylizacji przede wszystkim świadczy o naszym profesjonalizmie.

(B) Jeżeli wyglądamy nowocześnie, modnie lub po prostu właściwie, to chętniej zyskamy odpowiedni szacunek i zainteresowaniem.

(C) Zwróćmy uwagę, że dużo większym respektem cieszą się osoby mające dużą wiedzę, ale przy tym wyglądające schludnie i zadbanie.

(D) Oczywiście poprawa naszego wizerunku nie dotyczy jedynie stroju, ale też włosów, paznokci, czy twarzy.

Jak poprawić własny wizerunek?

Biznesmen powinien zadbać o to, żeby być zawsze ogolonym. Jeżeli decyduje się zapuścić brodę, to niezbędną sprawą jest jej regularna pielęgnacja. Włosy muszą być przycięte. W przypadku stroju to elementarną kwestią jest garnitur. Na mniej oficjalne spotkania wystarczy marynarka oraz jeansy i eleganckie buty, ale na każde ważne wydarzenie powinniśmy ubierać garnitur oraz krawat, które między innymi znajdziemy pod adresem – tinotti.com/fr_FR/c/CRAVATES/14, a także czarne lub brązowe buty.

Dodatki zalecane dla każdego biznesmen

– W przypadku mężczyzn zajmujących się biznesem nie zaleca się wykorzystywania zbyt dużej ilości dodatków. Ważnym i niezwykle gustownym elementem stylizacji może być zegarek.

– Zegarek świadczy o statucie biznesmena. Im lepszy, tym większą renomą się on cieszy. Oczywiście zegarek nie może być sportowy.

– Popularne są modele klasyczne, zdobione metalami szlachetnymi, z mechanizmem bardzo precyzyjnym, podobnie jak wykonanie zegarka. Z innych dodatków należy także wymienić pasek do spodni. Nie zawsze jest on widoczny, ale mimo to powinien być perfekcyjnie dobrany do stylizacji.

– Kolorem podstawowym jest czerń i nie należy tego zmieniać, ani za bardzo kombinować. Dużo większe pole do popisy jest w przypadku klamry, która może być wykonana ze stali z różnych kolorach oraz kształtach.