Promocja firmy dzięki kampanii Adwords

3 lata ago admin Możliwość komentowania Promocja firmy dzięki kampanii Adwords została wyłączona

O sukcesie niemal każdej firmy decydują podjęte kroki inwestycyjne. Jednym z istotniejszych powinno być między innymi podjęcie działań marketingowych. Bez skutecznej i przemyślanej strategii promocyjnej w zasadzie żaden biznes nie zyska rozgłosu i co za tym idzie klientów. W czasach, gdzie wiele firm swoje główne działania przenosi do internetu, także reklama musi posiłkować się tym medium.

Rola kampanii Adwords

Jeszcze do niedawna większość przedsiębiorców nie zdawała sobie sprawy z istoty inwestowania w kampanie linków sponsorowanych. Teraz sytuacja zaczyna się drastycznie zmieniać. Jednak w przygotowaniu takiej kampanii lepiej od razu zgłosić się do doświadczonej agencji seo, jaką znajdziemy pod adresem – q-seo.pl/adwords.php. Ich zadaniem będzie stworzenie takiej kampanii reklamowej, określenie grupy docelowej, rozpoznanie ofert konkurencji i tym samym dobranie odpowiednich słów kluczowych.

Jakie są najważniejsze cele takich kampanii?

Według marketingowców cele takich kampanii to między innymi:

1. zwiększenie ruchu na stronie internetowej
2. zbieranie nowych danych kontaktowych (adresów e-mail i numerów telefonów)
3. sprzedaż produktów usług

Dobór słów kluczowych

Powodzenie takiej kampanii linków sponsorowanych zależy od wielu czynników. Wśród nich wymieniane jest między innymi dobranie odpowiednich słów kluczowych oraz skomponowanie oryginalnego i zwięzłego tekstu reklamowego. Nie bez znaczenia jest także storna docelowa, która powinna być zoptymalizowana i obfitująca w unikalne treści. Ważne, żeby była dostępna także w wersji na urządzenia mobilne, dzięki temu zasięg kampanii jest o wiele większy. Bardzo ważnym elementem jest także wysoki czynnik klikalności. Im ten współczynnik jest wyższy, tym większy wynik jakości i co za tym idzie niższy koszt kliknięć.