Odwołanie komornika sądowego w Warszawie

2 lata ago admin Możliwość komentowania Odwołanie komornika sądowego w Warszawie została wyłączona

 

Ciężka jest praca jako komornik sądowy. Warszawa nie ułatwia wcale wykonywania zadań. Niektórym osobom wydaje się, że komornik może robić wszystko o czym sobie pomyśli. Jednak jest zupełnie inaczej. Komornik sądowy podlega wielu różnym przepisom, które musi spełnić, do którym musi się stosować, bo jeżeli nie będzie tego robił, może stracić pracę.

 

1126134111(7)

 

Przykładem dobrego i rzetelnego komornika sądowego w Warszawie jest http://komornik-warszawa.info.pl/ , według mojej opinii. Jeżeli jesteś zmuszony skorzystać z jego usług, to według mnie warto się nim zainteresować. Jednak teraz przechodzimy do głównej części artykułu.

 

Komornik Sądowy w Warszawie, na spotkaniu.1126134111(8)
Komornik Sądowy w Warszawie.

 

Kiedy zostaje odwołany komornik sądowy?

Komornika sądowego odwołuje Minister Sprawiedliwości, a robi to w kilku, szczególnych przypadkach:

  • Jeżeli komornik sądowy w Warszawie ukończył 70 lat.
  • Jeżeli został ukarany orzeczenie dyscyplinarnym i karą wydalenia ze służby komorniczej.
  • Naruszał przepisy prawa i zostało to potwierdzone orzeczeniami sądu.
  • Jeżeli stan zdrowia, lub choroba uniemożliwia mu trwale pełnić obowiązki komornicze. A nawet w sytuacji, jeżeli odmówił poddaniu się odpowiedni badaniom, mimo zaleceń właściwej izby komorniczej.

 

1126134111(8)

 

To według mnie najciekawsze sytuacje, w których Minister Sprawiedliwości odwołuje komornika sądowego w Warszawie. Oczywiście każda z tych sytuacji jest obwieszczona różnymi niuansami prawnymi. Jednak najważniejsze jest to, że wbrew opinii niektórych osób komornik sądowy nie jest bogiem, który może robić wszystko co mu się podoba.