Obowiązki biura rachunkowego

3 lata ago admin Możliwość komentowania Obowiązki biura rachunkowego została wyłączona

Biuro rachunkowe zawiera umowy zarówno z klientami indywidualnymi jak i z firmami. Jeżeli chodzi o obowiązku jakie dotyczą pracowników biura to dotyczą one przede wszystkim:

– Prowadzenia ksiąg i ewidencji na podstawie otrzymanych od klienta dokumentów, oczywiście wszystko musi się odbywać skrupulatnie i rzetelnie. Coraz częściej za błędy w księgowości nie odpowiada firma, tylko właśnie księgowy, który zajmuje się rachunkami.

– Biuro rachunkowe powinno także działać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ważne jest dochowanie tajemnicy zawodowej. Pamiętajmy, że dostęp do listy płac, czy też do innych poufnych danych nie może być udostępniany osobom postronnym. Księgowy musi podpisać odpowiednią deklarację, w której zaznacza, że uzyskane informacje nie będą wyjawiane.

– Biura rachunkowe sporządzają i składają miesięczne deklaracje rozliczeniowe. Prowadzą także ewidencję środków trwałych, wyposażenia i innych wymaganych przez prawo.

– Mogą reprezentować klienta w Urzędzie Skarbowym, w zakresie spraw związanych z wykonywaniem umowy.

– Biuro ma obowiązek poinformować klienta o brakach w przekazanej dokumentacji niezwłocznie po stwierdzeniu jakichkolwiek nieścisłości.

Wybór biura rachunkowego

Biuro rachunkowe znajdziemy na stronie – brkrakus.eu/page.php?id=oferta. Decydując się na konkretną firmę stawiajmy na przedsiębiorstwa z doświadczeniem. Warto sprawdzić rekomendacje księgowych, które mogą nam wiele powiedzieć o ich umiejętnościach i wiedzy, a przede wszystkim o praktycznym wykorzystaniu zdobytych informacji.