Jak zarobić na małych różnicach cen złota?

2 lata ago admin Możliwość komentowania Jak zarobić na małych różnicach cen złota? została wyłączona

Sytuacje takie jak w latach 2008-2012, gdzie ceny złota szybują do góry zdarzają się rzadko. Możliwe, że w najbliższych latach się ona nie powtórzy. Czy to jednak oznacza, że działalność mennicaskarbowa.pl/product-pol-35-1000-g-1-kg-Sztabka-zlota.html i innych firm sprzedających złoto nie ma sensu? Nic bardziej mylnego. Niezależnie od ceny złota warto pamiętać, że ten kruszec stanowi świetne zabezpieczenie finansowe. W czasach kryzysu jest to najbardziej pożądany towar, co pokazały lata 2008-2012.

 

Jak zarabiać na złocie w spokojnych czasach?

 

Jednak nie każda osoba chce stabilizacji i bezpieczeństwa. Niektóre osoby chcą zarabiać. Już. Tutaj. Teraz. Ceny złota nie rosną dynamicznie, jednak mimo to można na nich zarabiać duże pieniądze.

 

Jednak dzisiaj większe zyski oferuje nie inwestowanie w fizyczne złoto, a działalność na kontraktach terminowych, przede wszystkim z trzech powodów:

 

  • 111212627_960_720(9)
    Sytuacje takie jak w latach 2008-2012, gdzie ceny złota szybują do góry zdarzają się rzadko.

    Nie trzeba szukać kupcy, gdy chce się sprzedać złoto. Jeżeli cena złota osiągnęła satysfakcjonujący poziom, to można po prostu zamknąć kontrakt.

  • Dzięki dźwigni nawet niewielkie zmiany cen złota mogą dać duży zysk.
  • Można zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach cen złota.

 

Oczywiście wiele osób te argumenty nie przekonują, one chcą mieć złoto fizycznie. Skoro inwestują w nie, to chcą je mieć, u siebie w domu. Rozumiem takie podejście, jednak jeżeli ktoś chce tylko zainwestować, to kontrakty terminowe są potencjalnie bardziej zyskowną inwestycją, jednocześnie znacznie bardziej ryzykowną.