Jak odnieść sukces w biznesie? – doświadczenia rodzimych przedsiębiorców

3 lata ago admin Możliwość komentowania Jak odnieść sukces w biznesie? – doświadczenia rodzimych przedsiębiorców została wyłączona

Prowadzenie firmy odnoszącej duże sukcesy to zajęcie wymagające sporej ilości pracy oraz zdeterminowania. Często nieodzownym elementem powodzenia w danej branży wydaje się być również po prostu szczęście.

Postanowiliśmy zapytać kilkoro przedsiębiorców prowadzących dobrze prosperujące firmy, z czego ich zdaniem wyniknął fakt, iż udało im się tak dobrze odnaleźć na rynku. Jakie swoje działania uznali oni za najważniejsze oraz najbardziej efektywne? By poznać odpowiedź na tak postawione pytania, zapraszamy do lektury!

Podczas prowadzenia firmy nie należy bać się ryzyka

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z biznesem, byłem bardzo młodym człowiekiem. – przyznaje właściciel jednej z sieci polskich restauracji. – Myślę, że to dzięki temu byłem bardzo skłonny do ryzyka i podjąłem na początku działalności kilka odważnych decyzji. Z perspektywy czasu widzę, że bardzo się one opłaciły. Wszystkim młodym przedsiębiorcom borykającym się z różnymi wątpliwościami zawsze radzę jedno – bądźcie odważni!

Rozwój firmy nie jest możliwy bez ciągłego poszerzania pola jej działania

Za sukcesem naszej firmy stoi przede wszystkim fakt, że nie baliśmy się poszerzania pola jej działania, zarówno jeśli chodzi o rodzaj oferowanego towaru, jak i ekspansję na zagraniczne rynki. – podkreśla szefostwo firmy bryschtreppen.com/o-firmie,7.html, specjalizującej się w produkcji schodów. – Nasze produkty znajdują odbiorców zarówno w Polsce, jak i zagranicą – przede wszystkim w Niemczech.

W dzisiejszych czasach firma musi stawiać na innowacyjne rozwiązania

Dużo słyszy się o tym, że szansę na biznesowy sukces we współczesnym świecie mają przede wszystkim firmy innowacyjne. – zwierza się współwłaściciel przedsiębiorstwa produkujące części zamienne do samochodów. – Według nas innowacyjność objawia się przede wszystkim w stosowaniu nowych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań, dzięki którym produkcja staje się nie tylko bardziej opłacalna, ale przede wszystkim efektywniejsza oraz mająca podwyższoną jakość.

Odpowiedni dobór pracowników oraz kontrahentów to podstawa

Często mówi się o tym, że przedsiębiorcy nie doceniają swoich pracowników i zwracają uwagę jedynie na swój zysk – dodaje szef niewielkiej firmy z branży marketingowej. – Jednak moim zdaniem zadowoleni pracownicy są absolutną podstawą sukcesu przedsiębiorstwa! Podobnie sprawa ma się z podwykonawcami oraz firmami świadczącymi dla nas usługi zewnętrzne. Staram się dobierać ich bardzo rozsądnie i zwracać uwagę na to, czy obie strony są w pełni zadowolone z danej współpracy.

Szacunek do klienta jest niezwykle istotny

„Klient – nasz pan” to takie nieco wyświechtane powiedzenie, ale całkowicie się z nim zgadzam. – podsumowuje właścicielka sklepu z używaną odzieżą. – Zawsze staram się swoim klientom zapewniać tylko najlepszy towar oraz gwarantować im obsługę na najwyższym poziomie. Dzięki temu jestem pewna, że chętnie wrócą do mojego sklepu, co w oczywisty sposób przełoży się na większe zyski.