Czy warto wyposażyć magazyn w automatyczną owijarkę

3 lata ago admin Możliwość komentowania Czy warto wyposażyć magazyn w automatyczną owijarkę została wyłączona

Zadaniem osób pracujących w firmowym magazynie jest nie tylko przyjmowanie i składowanie przychodzącego do przedsiębiorstwa towaru, ale również właściwe zapakowywanie artykułów wysyłanych do klientów czy kontrahentów.

Jednym z najpowszechniej używanych materiałów służących do pakowania wysyłanego towaru jest folia stretch. Więcej informacji na jej temat znaleźć można pod następującym linkiem –  goodmark.info.pl/category/folia-stretch.

Towary folią stretch można zabezpieczać ręcznie, lub też używając do tego celu specjalnej owijarki. Część przedsiębiorstw jest dość sceptycznie nastawiona do takiego rozwiązania, zastanawiając się nad jego opłacalnością. Jednak jak przyznaje Janusz, który pracuje w magazynie wyposażonym w owijarkę, takie rozwiązanie znacznie ułatwia wykonywanie jego obowiązków.

Dzięki owijarce do palet, wykorzystującej specjalną folię maszynową o podwyższonej wydajności, jestem w stu procentach pewny, że pakowane przeze mnie towary są odpowiednio zabezpieczone. Obsługa takiego urządzenia nie jest bardzo trudna i myślę, że zdecydowana większość magazynierów ją z łatwością opanuje.

Na rynku dostępne są różne typy owijarek, począwszy od tych najprostszych, a skończywszy na najbardziej zaawansowanych. Te ostatnie świetnie sprawdzają się w firmach, w których pakowane są towary ciężkie oraz niestabilne. Do owijarki można dobrać różne typy folii, które różnią się grubością oraz stopniem wzmocnienia.

Biorąc pod uwagę zalety, jakie przynosi prawidłowe używanie tego urządzenia (na przykład widoczne zmniejszenie zniszczeń towaru podczas transportu), bez wątpienia warto zastanowić się nad wyposażeniem w nie magazynu firmy.