Czy praca na stanowisku związanym z księgowością jest nudna

3 lata ago admin Możliwość komentowania Czy praca na stanowisku związanym z księgowością jest nudna została wyłączona

Praca księgowego wydaje się być fachem kojarzonym ze spokojem oraz wykonywaniem dosyć nudnych, powtarzalnych czynności. Jednak jak podkreślają zapytane przez nas osoby zatrudnione w branży finansowej oraz rachunkowej, są to tylko pozory, a praca księgowego może gwarantować naprawdę duże emocje, będąc przy tym niezwykle ciekawą i rozwijającą.

  • To prawda, że moi znajomi uważają pracę na stanowisku księgowego za niezwykle nudną – przyznaje Bartosz. – Ja się jednak z taką opinią nie zgadzam. Pracuję w branży od pięciu lat i wydaje mi się, że cały czas uczę się czegoś nowego. Prawa oraz zasady związane z podatkami czy rozliczaniem firm ulegają cały czas olbrzymim zmianom, dlatego muszę być z nimi na bieżąco i bezustannie się edukować.

Również Malwina uważa pracę księgowej za bardzo interesującą.

  • Biura rachunkowe i księgowe zajmują się naprawdę wieloma rzeczami, o czym można się przekonać wchodząc chociażby na tę stronę –  www.cichondoradztwo.com/zakres-dzialalnosci. Czy tak olbrzymia ilość obowiązków, świadczonych dla klientów działających w naprawdę różnorodnych branżach, może być nudna? Nie wydaje mi się!

Z kolei Anna w pracy księgowej docenia przede wszystkim możliwość realizacji swoich uzdolnień.

  • Zawsze byłam osobą bardzo dokładną i skrupulatną. Uwielbiam obliczenia, sprawdzanie danych oraz analizę czasami naprawdę dużych wartości. Praca księgowej pozwala mi na ciągły rozwój oraz wykorzystywanie tych umiejętności, które posiadam.