Bezpieczne inwestowanie w złoto

3 lata ago admin Możliwość komentowania Bezpieczne inwestowanie w złoto została wyłączona

Planując inwestowanie przede wszystkim powinniśmy zastanowić się w co zainwestować. Możliwości jest wiele. Metale szlachetne, papiery wartościowe, czy nawet antyki to tylko niektóre z propozycji. Coraz więcej osób decyduje się na złoto jako metal bezpieczny, stabilny i gwarantujący szybki zysk.

Kupujmy czyste złoto

Oczywiście kupując złoto należy zachować ostrożność. Nie należy decydować się na materiał z którym znajdują się jakiekolwiek domieszki. Takie złoto niestety traktowane jest bardzo często jako odpad. Jedynie czysty kruszec ma wartość inwestycyjną i może dla nas stanowić szansę na zarobek.

Jak przechowywać złoto?

Inwestorzy którzy wybraki opcję z zakupem złota w postaci fizycznej mogą mieć pewne problemy związane z jego przechowaniem Przede wszystkim mając złoto należy zachować się ostrożnie. Pamiętajmy, żeby nie informować wszystkich o tym, że posiadamy tak cenny materiał.

a. Złoto możemy przechować w sejfie mennicy, w której dokonamy zakupu. Podobną usługę znajdziemy pod adresem www.mennicaskarbowa.pl. Mennica dodatkowo wystawia certyfikat gwarantujący pochodzenie zakupionego złota.

b. Inną opcją jest przechowanie złota w sejfie we własnym domu. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość osobistej kontroli i zabezpieczenia naszego cennego zakupu.

c) Można również zdecydować się na skrytkę bankową. Minusem tej opcji jest brak regularnego dostępu do złota, a może się tak zdarzyć, że będzie nam ono potrzebne właśnie wtedy kiedy bank jest zamknięty.

d) Można również zrezygnować ze złota fizycznego zadowalając się jedynie złotem wirtualnym. Jeżeli planujemy aktywnie sprzedawać i kupować złoto to taka opcja jest jak najbardziej sensowna.