Archiwizacja dokumentów

2 lata ago admin Możliwość komentowania Archiwizacja dokumentów została wyłączona

 

Czym jest archiwizacja dokumentów?
Jest to nic innego jak zabezpieczenie ważnych i często bardzo cennych dla nas danych, przez specjalistyczną firmę. Modelowy przykład takiego działania można znaleźć na stronie http://archive-it.pl – warto ją przejrzeć, aby zobaczyć na czym tak naprawdę polega archiwizacja dokumentów. Warto również nadmienić, że jest to pojęcie bardzo szerokie, bo samo przechowywanie danych nie jest czymś specjalnie trudnym, ale już ich segregowanie, oznaczanie akt odpowiednimi symbolami, czy w końcu wiedza co niszczyć i kiedy wbrew pozorom wymagają niezwykle trudnego i specjalistycznego przygotowania.

 

awawa (1)

Dla kogo przeznaczona jest ta usługa?
Oczywiście ze względu na swoją specyfikę – dla firm. Nie ma tu znaczenia w jakiej branży pracujemy. Wszędzie walają się tony papieru. Wie to każdy, kto pracował w jakimkolwiek biurze. Nawet w branżach czysto produkcyjnych wielokrotnie mamy do czynienia z ogromną niegospodarnością, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju plany, projekty czy szkice. Archiwizacja dokumentów pomaga nam nie tylko zapanować nad bałaganem, który chcąc, nie chcąc może wystąpić. To również dbanie o nasze wspólne środowisko. Metody niszczenia danych są starannie wyselekcjonowane a digitalizacja dokumentów, czyli zgranie ich na cyfrowe nośniki pomaga chronić otaczającą nas przyrodę.

 


Czy mnie na to stać?
Bardzo często pada pytanie, czy archiwizacja dokumentów jest droga. Wyłączając czysto umowne wartości takie jak „drogo” czy „tanio” i skupiając się na rachunku zysków i strat, z całą pewnością możemy powiedzieć – nie! Archiwizacja pozwala zaoszczędzić miejsce, pieniądze oraz czas i nerwy – czyli wartości, które z pewnością są najbliższe każdemu nowoczesnemu przedsiębiorcy. Koszty archiwizacji dokumentów są różne i uzależnione od wielu czynników, ale dla średniej wielkości przedsiębiorstwa zaczynają się one od kilkudziesięciu złotych za metr bieżący danych.